Co nevim, to nesdílim.

Květen 2015

Květinové čelenky, letní must have pro každou romantičku

31. května 2015 v 17:35 | Estee |  DIY

Květinové čelenky se staly doslova mánií tohoto léta. Pokud jdeš na svatbu, piknik v přírodě nebo jen na romantické rande, ozdob s ní i své vlasy.
Sluší dlouhovláskám i neposednému krátkému sestřihu a jedno je jisté - dokáže spolehlivě přitáhnout pozornost. Pokud sis v obchodech zatím nevybrala tu svou, nebo ti ceny za originální čelenky připadají přemrštěné, vyrob si ji jednoduše doma. Umělá sice nemá krásu a svěžest živých květů, ale zase ti vydrží a nebude mít v průběhu dlouhé akce ovadlý vzhled.

DIY: Květinová čelenka - 1
(Foto: greenweddingshoes.com)


Co budeš potřebovat?

umělé květy
drát (hrubý i tenký)
nůžky
kleště
filc
lepidlo

DIY: Květinová čelenka - 2
(Foto: greenweddingshoes.com)


Pracovní postup:
1. Hrubý drát zohýbej do tvaru věnečku přesně podle velikosti tvé hlavy. Konce zatoč do sebe.

DIY: Květinová čelenka - 3
(Foto: greenweddingshoes.com)


2. Vyber si květy, které na věneček naaranžuješ, dopředu si je zkus naaranžovat vedle sebe, ať víš, jak k sobě ladí barvou i velikostí.

DIY: Květinová čelenka - 4
(Foto: greenweddingshoes.com)


3. Odstřihni stopky z umělých květin.

DIY: Květinová čelenka - 12
(Foto: greenweddingshoes.com)


4. Z filcu si vystřihni kolečka - dostatečně velká, aby se na nich květ udržel, ale ne tak, aby pod okvětními lístky prosvítala. Ke každé květině budeš potřebovat dvě - stejně velká. Pomocí lepidla jedno kolečko přilep ke spodku květu.

DIY: Květinová čelenka - 13
(Foto: greenweddingshoes.com)


5. Květiny přilep (přichyť) k čelence pomocí dalšího filcového kolečka: kolečko s květinou bude svrchu, samotné kolečko ze spodku čelenky a pevně je k sobě přilepíš. Tím zajistíš, že květ bude dobře držet, kde má, a že tě čelenka nebude tlačit.

DIY: Květinová čelenka - 14
(Foto: greenweddingshoes.com)


6. Drátkem přichyť menší kvítky, pokud jimi chceš dozdobit prostor mezi velkými květy.

DIY: Květinová čelenka - 16
(Foto: greenweddingshoes.com)


Hotová čelenka s velkými květinami.

DIY: Květinová čelenka - 5
(Foto: greenweddingshoes.com)Decentnější čelenka z drobných kvítků

DIY: Květinová čelenka - 11
(Foto: greenweddingshoes.com)


Pracovní postup:

Nastříhej si drobné části květů i se stonky.

DIY: Květinová čelenka - 8
(Foto: greenweddingshoes.com)


Květinky nahusto přidej na čelenku a pevně přichyť pomocí tenkého drátku.

DIY: Květinová čelenka - 9
(Foto: greenweddingshoes.com)


Hotová čelenka z drobných květů.

DIY: Květinová čelenka - 10


BAMBIRIÁDA

31. května 2015 v 14:58 | Estee
Celorepubliková přehlídka aktivit volnočasových organizací pro děti a mládež - známá Bambiriáda - se letos konat nebude. Důvody spočívají především v tenčících se finančních zdrojích určených na Bambiriádu: projekt se dílem vyčerpal, dílem pozbyl atraktivity v očích partnerů, respektive sponzorů. Napřesrok ji má nahradit odlišný prezentační projekt - pod jiným názvem a nejspíš také v jiném termínu

Blondýnka při bouřce

31. května 2015 v 14:29 | Estee |  Fun
Víš, proč se blondýnka při bouřce směje? Myslí si, že jí někdo fotí.

citát na 31.5.

31. května 2015 v 1:00 Blog
Kouzlo první lásky je v tom, že nevíme, že taky jednou skončí.

Píp píp

30. května 2015 v 17:56 | Estee |  Fun
Blondýna, bruneta a tmavovláska se dostanou ke kouzelnému zrcadlu,které pozná lež, když ji někdo před ním vysloví. Postaví se před něj tmavovláska a říká: "Já myslím, že jsem nejchytřejší." Píp.......píp. Postaví se tam bruneta a říká: "Já myslím, že jsem nejkrásnější." Píp....píp. A poslední bloncka povídá: "Já myslím....." Píp....píp.


Zkus jídlo, které HUBNE ZA TEBE

30. května 2015 v 17:42 | Estee |  Blog
Chtěla bys žít ve světě, kde můžeš sníst jídla, kolik chceš, a nepřibereš ani deko? Ale vždyť v něm žiješ! Kolem nás existuje celá řada potravin, které nám nedodají ani jedinou kalorii.
Už jsi slyšela o negativních kaloriích, nebo správněji o kaloriích s negativním účinkem? Obsahují je takové potraviny, které spotřebují ke svému strávení více kalorií, než ve skutečnosti obsahují. Takže když je sníš, "ošálíš" žaludek nasycením, ale vlastně hubneš, protože víc energie vydáváš, než získáváš.

Tělo dokáže v určitý moment vstřebat a okamžitě zužitkovat pouze omezené množství kalorií. Ty, které jsou navíc, si uloží - bohužel pro nás do tukových zásob. Naopak potraviny s "negativními kaloriemi" obsahují naprosté minimum kalorií, a je tedy potřeba sáhnout do tukových polštářků a uložený tuk přeměnit na urgentně potřebnou energii.


Mezi takové potraviny navíc patří i takové, které obsahují celou řadu potřebných minerálů a vitamínů, či vlákninu prospěšnou našemu trávení. Nejen tedy, že jídlem vlastně hubneš, ještě tělo zásobuješ nezbytnými živinami.Samozřejmě si nelze utvořit jednostranný jídelníček jen z tohoto typu potravin, to by byl velmi chudý a navíc by ses po čase cítila unavená. Když máš ale na výběr a víš, že ten den tě nečeká žádná pohybová aktivita, při které bys nahromaděnou energii vydala, raději sáhni po dietnější variantě.

Vhodná zelenina

Okurka, rajče, cuketa, zelené fazole, špenát, chřest, brokolice, zelí, mrkev, květák, celer, řeřicha, chilly paprička, salát, cibule, česnek, ředkev, řepa, vodní meloun

Vhodné ovoce

Jablka, pomeranč, grapefruit, citron, broskev, mandarinka, ananas, jahoda, malina, papája, mango, brusinky, borůvky

Jak vidíš, mezi potravity s negativním účinkem patří jen některé druhy ovoce a zeleniny. Samozřejmě nemůžeme žít jen z nich, to by byla příliš chudá a jednostranná strava. Pokud ale chceš zhubnout a hledáš nenáročnou metodu, vybírej si ke svým zdravým svačinkám, ale i jako výživnou a nízkoenergetickou přílohu k hlavním jídlům právě tyto potraviny.

Je ti náct a chceš se líčit?

30. května 2015 v 17:32 | Estee |  Blog
Obdivuješ starší holky, že se umí nalíčit lépe než ty. Poznala to většina holek. Myslíš, že máš důvod? Všechno přijde s věkem…
Jedenáct a méně

V tomto věku je pořekadlo, že méně znamená více, přesné. Dennodenně se setkávám s dívkami tohoto věku, které vypadají minimálně o dva roky starší. Proč? Díky kosmetice.

STOP! Copak tohle potřebuješ? Užívej si krásnou pleť svého věku, a toho, že vypadáš dobře, i nenamalovaná. Pokud se opravdu nalíčit chceš, stačí podtrhnout tvoji přirozenou krásu. Postačí ti řasenka a bezbarvý lesk na rty. Více nepotřebuješ, věř mi!

Líčení - Nikola Krupičková - 4
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)Jedenáct až dvanáct

V tomto věku už hodně dívek začne s líčením experimentovat. Výsledek většinou končí rozmazanou tužkou pod očima a křiklavými stíny, které vypadají jako monokly.Bohužel se již v tomto věku začíná projevovat puberta a s ní tolik nenáviděné akné. Co s tím? Korektor, řasenka a tenká linka postačí.

Líčení - Nikola Krupičková - 1Třináct až čtrnáct


V tomto období už máš doma určitě mnoho barevných stínů, několik řasenek a tužek na oči a nepočítaně lesků na rty. Už nejsi ta malá holčička, ale stále jsi z puberty nevyrostla.

Proč se vztekat? Využij toho. Oči orámuj tužkou (zkus i barevné), řasy zvýrazni řasenkou a rty přejeď světlým leskem. V případě nutnosti použij korektor, a pokud máš mastnou pleť, lehce ji popraš transparentním pudrem.

Líčení - Nikola Krupičková - 5Patnáct a výš


Občanku máš, teď se můžeš líčit, jak chceš. Také chyba! Hodně dívek v tomto věku začne používat make-up, pudr a tvářenku. Pokud se ale zmaluješ jako figurína, určitě to není výhra, právě naopak! Make-up, pudr, tvářenka, tmavé, křiklavé stíny, linky, řasenka, růžový lesk na rty - není toho moc? Vyber si pouze něco, na co se zaměříš (výjimkou mohou být samozřejmě společenské události).

Časem si každá dívka najde svůj styl líčení, který bude zřejmě preferovat po většinu života.

Líčení - Nikola Krupičková - 3Podle článku se nemusíš řídit. Dokonce se vůbec nemusíš malovat. Znám dívky, co se v sedmnácti nelíčí ani trochu, ale i opačné extrémy. Záleží pouze na tobě, jak se cítíš nejlíp. Starší slečny většinou přijdou na to, že více znamená méně a kolikrát si vystačí pouze s make-upem a řasenkou.

A jak to mají ostatní tvoje vrstevnice?

Ptala jsem se dívek ve věku 12 až 18 let, jak jsou na tom právě ony s kosmetickými pomůckami:

- kosmetiku začaly průměrně používat v 11,9 letech. S tím, že osmnáctileté dívky začínaly kolem čtrnácti, zato dnešní čtrnáctileté již v jedenácti letech. Z toho vyplývá, že se dívky začínají líčit dříve.

- většina začínala řasenkou a černou tužkou a postupně přestoupila ke stínům, make-upu a pudru.

- mnoho dívek se vyřádilo kolem čtrnácti let. Používaly řasenku, linky, stíny, make-up i pudr. Teď si ale vystačí pouze s make-upem, pudrem a řasenkou.

- tři dotázané uvedly, že se začaly líčit již v deseti letech. Za to ani jedna mi neodpověděla , že se nelíčí vůbec!

- většinou se začaly líčit proto, aby vypadaly lépe, zakryly nedostatky, ale také protože bez make-upu vypadají "jako smrtky".

- vede kosmetika od Oriflame a Miss Sporty.

Nejlepší kadeřník na světě

30. května 2015 v 15:32 | Estee |  Blog
WoW
ZOBRAZIT DAL¦Í ST?ÍH:ZOBRAZIT DAL¦Í ST?ÍH:ZOBRAZIT DAL¦Í ST?ÍH:

Peníze

30. května 2015 v 15:02 | Estee |  Fun
Volá Klaus Kalouskovi: "Lidi říkají, že už nejsou peníze na nic, je to
pravda?"
Kalousek : "Ale ne, pane prezidente, peněz je minimálně na rok dost!"
Klaus: "Počítáš do toho i Moravu?
Kalousek: "Ne ... jenom nás

citát na 30.5.

30. května 2015 v 1:00 Blog
V lásce se střídá radost a bolest.

Plavková sezona se blíží! Zdravé tipy pro krásnou postavu

29. května 2015 v 17:41 | Estee |  Blog
Ač to venku na jaro příliš nevypadá, za pár týdnů se už jistě budeme radovat z pohledu na blankytné nebe nad hlavou ozářené horkým sluncem i čeření vlnek, do kterých budeme mít chuť okamžitě skočit...
S příchodem léta konečně vyměníme teplé vrstvy oblečení za něco lehčího. Jenže v tom může být háček. Pokud jste i vy jaro přivítali s několika kily navíc, nastal ten pravý čas zaplatit za všechny lahodné zimní slasti a dostat se co nejdříve zpět do formy.

Většina lidí začíná s dietami a cvičením právě na jaře, což má své opodstatnění. Teplejší počasí jde ruku v ruce s lehčími jídly i s čím dál více odhalujícím oblečením. V důsledku toho je samozřejmě stále obtížnější nadále skrývat zimní tukové polštářky. A právě v tomto období nastala ideální konstelace pro nový začátek. Dejte si však pozor na zbytečně radikální řešení - pokud zvolíte příliš omezující dietu, kterou budete jen stěží zvládat, pravděpodobně celé své snažení brzy vzdáte.


Důležité je správně si zvolit typ diety a cvičení a odhadnout své reálné možnosti obojí dodržovat. Pokud si stanovíte rozumné cíle, kterých jste schopni dosáhnout, vaše snažení povede k trvalejším změnám a získáte větší kontrolu nad svou váhou i celým životním stylem.

Stanovte si cíle, k nimž chcete dospět a zaměřte se nejprve na ty jednodušší. Vynecháváte-li snídaně, slibte sami sobě, že budete každý den začínat zdravou snídaní, bohatou na proteiny. Zkuste třeba cottage sýr či jogurt s ovocem a ovesnými vločkami, mléčný koktejl plný bílkovin nebo tvaroh s ovocem a oříšky - příprava těchto zdravých jídel vám ráno zabere minimum času.Pokud jste zvyklí přes den jen něco narychlo zhltnout, začněte si nosit domácí stravu alespoň v některé dny v týdnu, nebo si jednou, dvakrát týdně uvařte doma oběd na druhý den. Podle řady studií totiž není počet kalorií uváděný na obalech jídel a v restauracích nijak spolehlivý údaj, proto vám vaření doma umožní větší kontrolu nad příjmem kalorií a velikostí porcí. V neposlední řadě na tom také slušně ušetříte.


Najít si čas na cvičení je pro řadu lidí poměrně složitý úkol, ovšem pokud chcete mít svou váhu pod kontrolou, je to pro vás opravdu nevyhnutelná činnost. Zvolte si takovou aktivitu, která vám nejvíce vyhovuje - dáváte přednost procházce o samotě nebo raději společnému cvičení v tělocvičně? Cvičí se vám lépe ráno po probuzení nebo spíše později v průběhu dne či až navečer? Stanovte si také měřitelný cíl, který jste schopni dodržet, jako například "třikrát týdně se projdu rychlou chůzí alespoň půl hodinky". Nebo se rozhodněte, kolik chcete denně nachodit pěšky a měřte si to krokoměrem. Vždy je motivující, když máte jasné záznamy o tom, jak moc jste blízko k naplnění vašeho každodenního cíle.

"Nastavte si pravidelné stravovací návyky a dodržujte několik jednoduchých pravidel zdravé výživy, aby se nedostavil pocit hladu. Každé vaše jídlo (i drobné svačinky) by mělo obsahovat bílkoviny, nezapomínejte však ani na každodenní příděl zeleniny a ovoce," doporučuje Susan Bowerman z Centra zdravé výživy při kalifornské univerzitě a odborná konzultantka společnosti Herbalife. Tělu dopřávejte dostatek vody a neslazeného čaje a výrazně omezte příjem kalorických nápojů, tuků a sladkostí.

Soustřeďte se na změny vašich návyků, které jste se rozhodli provést, a méně na to, co vám ukazuje váha. Pokud vaše nové a zdravé návyky postupně nahradí ty staré, vaše váha se upraví sama a vy si budete znovu připadat svěží, plní energie a hlavně zdraví.

Romantický krajkový náhrdelník

29. května 2015 v 17:30 | Estee |  DIY
Procházky rozkvetlou přírodou přímo vybízí k romantickým outfitům. Dnes ti poradíme, jak svůj look ozdobit originálním náhrdelníkem z krajky.
Vypadá úžasně a jeho výroba je přitom tak jednoduchá. Krajka je velice zdobná a elegantní, v módě je klasikou, ale na špercích ji tak často nevídáme. Tvůj nový náhrdelník bude tedy rozhodně originální.

Potřebujeme:

hrubší krajku (stačí i starší záclona apod.)
tenký řetízek nebo náhrdelníkovou obruč na zapínání
kroužky k řetízku
nůžky
kleštičky
jehlu a bílou niť

DIY: Krajková náhrdelník - 4

Postup:

Používáš-li starší krajku (záclonu apod.), nejprve ji vyper (ideálně v bělidle), ať je krásně sněhově bílá a v případě potřeby i přežehli, ať není zkrabacená. Není-li dost pevná, můžeš ji během praní naškrobit.

DIY: Krajková náhrdelník - 5
(Foto: ruffledblog.com)


Nejprve si důkladně prohlédni motiv krajky. Potřebuješ dostatečně velký kousek, ale můžeš ho skládat z menších částí - počítej ale s tím, že k sobě musí jít přišít. Klidně si kousky vystřihej a pohraj si nanečisto s jejich skládáním a kombinováním. Zejména, pokud chceš symetrický motiv.

DIY: Krajková náhrdelník - 6
(Foto: ruffledblog.com)


Vystřižené tvary k sobě pečlivě přišij, snaž se o co nejmenší stehy, aby na krajce nebyly nápadné.

DIY: Krajková náhrdelník - 7
(Foto: ruffledblog.com)


Na boční kraje krajky přišil malé kroužky, kterými ozdobu připevníš k řetízku nebo k obruči.

DIY: Krajková náhrdelník - 8
(Foto: ruffledblog.com)


Můžeš zvolit malou jednoduchou variantu.

DIY: Krajková náhrdelník - 9
(Foto: ruffledblog.com)


Nebo asymetrický náhrdelník z více kousků.

DIY: Krajková náhrdelník - 11
(Foto: ruffledblog.com)


Nejsložitější je najít stejné potivy a udělat symetrický náhrdelník se "zrcadlovými polovinami".

DIY: Krajková náhrdelník - 10
(Foto: ruffledblog.com)


Výsledek ale rozhodně stojí za to.

DIY: Krajková náhrdelník - 2
(Foto: ruffledblog.com)


Krajkový náhrdelník může být i originální ozdobou pro nevěstu.

DIY: Krajková náhrdelník - 3
(Foto: ruffledblog.com)
Svíčka

29. května 2015 v 16:25 | Estee |  Fun
Potká farář Aničku a ptá se jí: "Tak co Aničko, jak se máš?" "Celkem dobře pane faráři." odvětí Anička. "A manžela už máš?" "Ano, mám." "A co děti, máte?" "No, to je to, co nás trápí, pane faráři. "Nějak nám tonejde." "Tak se netrap, já jedu zítra do ...Vatikánu a zapálím tam za vás svíčku a pomodlím se za vás."Po pěti letech se znovu setkají a farář vidí Aničku obklopenou dětmi. "Tak koukám, že vám PánBůh požehnal. A kolik tý# drobotiny máte? "Celkem 10. Dvakrát trojčátka, jednou dvojčátka a pak ještě dvě." "A kde máš m a nžela?"Ten jel do Vatikánu sfouknout tu zkurvenou svíčku


Noc kostelů

29. května 2015 v 14:06 | Estee
Nacštivte, prohlédněte si kostely a soutěžte.....program: http://www.nockostelu.cz/

citát na 29.5.

29. května 2015 v 1:00 Blog
Sejde z očí, sejde z mysli.

Zábavné fotky J. Jágra

28. května 2015 v 20:41 | Estee |  Fun

Zesvětli vlasy přírodní cestou

28. května 2015 v 17:24 | Estee |  Blog
Chtěla bys mít vlasy o pár odstínů světlejší, ale nechceš je ničit peroxidem nebo další chemií? Naštěstí je tu ještě příroda, která ti nabízí hned několik možností.
Hodně dívek touží po světlých vlasech, protože se domnívají, že tak budou mít větší šance u kluků. Jiné zas proto, že jim prostě víc sluší nebo si připadají víc žensky. Ať je to z jakéhokoliv důvodu, faktem zůstává, že chemické odbarvování vlasům velmi škodí. Vysušuje je a ty se pak lámou, ztácí lesk i sílu, až nakonec vypadají jako chemlon.

Tomu se dá zabránit, když si vlasy budeš odbarvovat přírodně. Nebudeš je sice mít platinově bílé, ani světlou blond, ale o pár odstínů je můžeš zesvětlit. A máš hned několik možností, které můžeš vyzkoušet.

Sázka na citrony

Citrony obsahují kyselinu citronovou, která se používá jako přírodní ochucovadlo mnoha pokrmů. Můžeš ji však využít právě k zesvětlení vlasů. Budeš potřebovat šťávu z několika citronů - zhruba jeden šálek. Tu přeceď přes jemné plátýnko, abys ji zbavila veškeré dužiny a zřeď ji čistou vodou v poměru jedna k jedné. Míra zředění rozhodne o tom, jak moc bude šťáva tvé vlasy zesvětlovat, ale zároveň jako moc jim taky ublíží.

Citron
Budeš potřebovat celý hrnek citronové šťávy.


Zředěnou směs nalij do rozprašovače a důkladne nastříkej na všechny vlasy. Takto ošetřené vlasy je pak třeba vystavit celý den na sluníčko, který dokoná zesvětlovací proces. Proto si pro musíš vybrat den, kdy nemusíš nic dělat a kdy bude hezky. Můžeš celý den ležet s knížkou na dece a sluníčko odvede všechnu práci.

Pokud sluníčko nesvítí, jako se to v posledních dnech děje dost často, můžeš použít i fén, ale není to tak účinné.

Na konci celé citronové kúry je třeba z vlasů vymýt kyselinu a neutralizovat je. K tomu ti postačí lžička jedné sody, kterou rozmícháš v hrnku vody. Roztokem vlasy ošetři, promasíruj a na závěr je ještě opláchni čistou vodou.

Pivo nejen do žaludku
Světlé pivo je plné vitaminu B a zábal z něj ti s pomocí slunečních paprsků může vlasy zesvětlit. Budeš potřebovat čtyři lahve piva, které naleješ do umyvadla, ve kterém si vymácháš vlasy. Poté nechej lehce okapat a vyraz na sluníčko. Opakuj dvakrát až třikrát týdně.

Rebarbora nejen na koláč

Rebarbora je zelenina, ale pokládá se spíš za ovoce, protože se podobně konzumuje. Syrová se nedá jíst, musí být tepelně zpracovaná. Můžeš si z ní udělat například výborný koláč, ale můžeš ji použít i k obarvení svých vlasů. Záměrně píšeme obarvení, protože rebarbora vlasy nezesvětluje, ale barví je žluto. Takže než se do této kúry pustíš, dobře si rozmysli, zda si vlasy spíš neztmavíš.

Máš dva způsoby, jak můžeš rebarboru použít. Buď si koupíš sušený kořen, nebo si seženeš čerstvé řapíky.

Rebarbora
Rebarboru už teď můžeš najít na zahrádce.
Jednu lžíci sušeného kořene vař ve čtyřech šálcích čisté vody. Musíš použít nekovový hrnec, protože bys vývar znehodnotila. Směs vař hodinu, pak nech směs vychladnout a poté sceď přes jemné sítko. Pokud potřebuješ sytější odstín, použij do začátku méně vody. Pak si směsí polévej vlasy, směs zachycuj do misky a opět nalévej na vlasy. K finálnímu zesvětlení ti opět pomohou sluneční paprsky nebo fén.

Druhou možností je nasekat asi čtvrt šálku čerstvé rebarbory, kterou budeš vařit ve dvou šálcích vody. Pak nech vychladnout a opět polévej vlasy.

Nebo směs nalij do rozprašovače a vlasy postříkej Opakovat to můžeš tak dlouho, než dosáhneš požadované barvy.

Po skončení barvicího procesu opět vlasy neutralizuj pomocí jedlé sody.

Meduj si

Med má v sobě přírodní peroxid vodíku, takže působí podobně jako chemický odbarvovač. No, teday ne stejně, protože je samozřejmě slabší a k vlasům šetrnější.

Med pro tvou pleť
Med je kouzelný, má tolik využití a ocení ho i tvé vlasy.


Na odbarvení vlasů medem musíš použít destilovanou vodu, protože ta z kohoutku obsahuje různé minerály, které zpomalí působení peroxidu. Roztok na odbarvení vytvoříš jedním dílem medu a šesti díly vody. Takto připravenou pastu okamžitě nanes na čisté vlasy. Pomůže ti k tomu štětec nebo starý kartáček na zuby. Potom vlasy smotej a obal do igelitu. Nech působit hodinu. dej si pozor, aby se ti vlasy nezahřály, protože med působí jen v chladu. proto je nejlepší aplikovat medový odbarvovač v zimě a celou hodinu udržet hlavu na venkovním studeném vzduchu. Ale pozor, abys nenastydla. Nakonec vlasy dobře opláchni a nanes vyživovací masku.

Drobné kvítky heřmánku

Heřmánek je jedním z nejoblíbenějších bylinných doplňků používaných v obchodních šamponech a kondicionérech. Nemusíš ale kupovat drahou kosmetiku, stačí investovat dvacku a koupit heřmánkový čaj. Osm pytlíků čaje povař na 15 minut v jednom šálku vody. Pak hrnec odstav z plotny a vyndej sáčky. Počkej až voda vychladne zhruba na 50 stupňů a přidej do ní čtvrt lžičky levandulového oleje a jeden šálek bílého jogurtu Tak vytvoříš silný odvar, kterým si zesvětlíš vlasy. Dobře to vše promíchej a směs vmasíruj do vlasů od kořínků až ke konečkům. Vlasy zabal do igelitu a nech působit půl hodiny. Nakonec vlasy důkladně opláchni.

JAK správně nalíčit řasy?

28. května 2015 v 15:57 | EStee |  Blog

1. Budeš potřebovat kleštičky na řasy. Přilož si je ke kořínkům řas a na několik vteřin zmáčkni.
2. Pokud používáš novou řasenku, trošku si ji otři do kapesníku, aby jí nebylo na štětečku moc.
3. Štetečkem nejdřív při nanášení hýbej ze strany na stranu, aby se řasy rozdělily a neslepily se.
4. Potom řasenku nanes klasickým způsobem a nezapomeň i na zadní stranu!
5. To samé udělej s dolními řasami.
6. Všechno opakuj, dokud nejsi spokojená, ale s vrstvami to nepřeháněj.
7. Pokud se řasenkou umažeš okolo očí, počkej, až zaschne, a pak ji jemně setři.

Fresh Prince

28. května 2015 v 14:37 | Enn

Chcete vidět jak teď vypadají postavy ze seriálu Fresh Prince?

Tak stačí jen kliknout.

kouzelník nebo inspekce :)

28. května 2015 v 8:32 | Enn |  Fun
Přijde zákazník do baru a poručí si: "3x vodku a jedno deci sody." Barman ho obslouží, chlapík vypije sodu a ty tři půldecáky všechny naleje do té decové sklenice. Barman s údivem povídá: "Jeee, vy jste kouzelník?" Zákazník na to: "Ne, Česká Obchodní Inspekce..."

citát na 28.5.

28. května 2015 v 1:00 Blog
Člověk někdy neví co má, dokud to neztratí

Revoluce v seznamování: Afrodiziaka přilákají tvého vyvoleného!

27. května 2015 v 17:38 | Estee
Chtěla bys mít kouzelnou moc navodit v jakémkoli klukovi touhu se s tebou seznámit, vzbudit v něm pocit, že právě ty jsi ta pravá? Pak si vezmi na pomoc afrodiziaka.
Afrodisiakum je označení pro prostředek k povzbuzení sexuálního vzrušení a libida. Termín pochází z řečtiny a odvozuje se od jména bohyně lásky, krásy a plodnosti Afrodíté.

Afrodiziakální účinky má mnoho potravin a vůní. A právě jejich účinků se pokouší využít výrobci parfémů a dalších kosmetických produktů, které mají za úkol jediné - přilákat tvého vyvoleného. Zkus vyzkoušet jejich sílů. Správným parfémem nebo voňavým doplňkem (třeba náramkem, který uvolňuje tu správnou kombinaci vůní) svého vyvoleného přilákáš, masážním olejíčkem či voňavou pěnou do koupele v něm navodíš erotickou náladu, až budete mít chvilku jen pro sebe.

tip:

Afrodiziaka
(Foto: Archiv firem)


Bio tělový a masážní olej Erotika od Saloos (k dostání za 98 Kč na Prozdravi.cz)
Čistě přírodní masážní olej, který zmírňuje vnitřní napětí. Uvolňuje mysl i tělo a působí jako afrodiziakum. Jedná se o produkt v biokvalitě.

Parfémovaná voda Possess od Oriflame inspirovaná ženskostí královny Kleopatry (50 ml, 929 Kč)
Asi každá z nás ví, že královna Kleopatra vystupovala v egyptské historii jako jedna z nejslavnějších postav dynastie Ptolemaiovců. Egyptská panovnice využívala rafinovaných technik spojených se sváděním, a proto není divu, že jejímu kouzlu podlehl César a později i známý římský vojevůdce Markus Antonius. Známá legenda vypráví o tom, že při její diplomatické plavbě po Nilu za Markem Antoniem požádala královna své služebné, aby plachty lodi provoněli omamným esenciálním olejem ylang ylang. Horké počasí a vůně tajemného květu zřejmě zapříčinily, že si Kleopatra okamžitě získala vojevůdcovo srdce ještě před tím, než ji poprvé spatřil. Exotický květ ylang ylang působí jako silné afrodiziakum. Tvůrci parfémované vůně Possess se inspirovali právě jeho výjimečnou vůní.

HLAVA: ananas, frézie, grep
SRDCE: ylang ylang, pomerančový květ, malina
ZÁKLAD: pačuli, santalové dřevo, madagaskarská vanilka


Afrodiziakální náramky Bunga Bunga (k dostání www.bunga-bunga-naramek.cz za 149 Kč)
Tyto pryžové barevné náramky podmanivě voní a vy díky nim kolem sebe šíříte přitažlivou vůni. Náramky se nabízí ve 3 barevných provedeních pro ženy (červený voní po bergamotu, fících a mandarince; růžový voní po pomerančích, citronech a pivoňkách; fialový kolem vás bude šířit vůni růže, orchideje a vanilky) a ve 3 pro muže (bílý voní po mučence, pačuli a čokoládě; žlutý voní po vanilce a vetiveru; černý voní po ambře, citronech a růžích), zabalené v krabičce ve tvaru srdce.

Vypadávání vlasů

27. května 2015 v 17:21 | Estee |  Fashion
Vypadávání vlasů se netýká jen našich tatínků. I mnoho žen a mladých holek trápí řídnoucí porost, zejména teď na jaře. Co vyzkoušet pro hustší kštici?
Co může za řídké vlasy? Kromě genetické dispozice se na nich promítá stres, strava a nešetrné zacházení při péči a stylingu. Snaž se netrápit je složitými vyčesanými a staženými účesy, horkou vodou a dlouhých mácháním ve vodě a česáním ještě mokrých vlasů. V jídelníčku vsaď na ořechy, listovou a kořenovou zeleninu, hlídej si dostatek bílkovin a mineráků.

Vyzkoušej také některou z ověřených babských rad:

1. Rozmarýnový odvar

Rozmarýn má schopnost stimulovat opětovný růst vlasů. Vyzkoušej třeba jednoduchou rozmarýnovou vodu. Recept je jednoduchý: hrst snítek rozmarýnu vlož do litru vařící se vody a nechej pět minut povařit. Přes plátýnko nebo sítko slij hotový odvar a vlij do nádoby (třeba do lahvičky od šamponu). Měj v koupelně vedle oblíbeného šamponu (nebo v lednici, ale tam nebude tak na očích) a po každém umytí vlasů si nalij vodičku do dlaně a vmasíruj do kořínků vlasů a vlasové pokožky.

2. Šalvějová očista

Připrav si odvar ze šalvěje (dle návodu v bodu 1), můžeš si připravit i jeden odvar z mixu šalvěje a rozmarýnu. Po umytí vlasů vetři do vlasové pokožky, pomáhá ji důkladně očistit, zklidnit a podporuje růst vlasů.

3. Přírodní dezinfekce

Do šamponu přidej hrstičku soli a pepře, které mají očistno-stimulující funkci. Dobře promasíruj a důkladně opláchni. Namletý pepř smíchaný s trochou vody lze použít i k intenzivní masáži vlasové pokožky, pro někoho může být tato procedura nepříjemná.

Problémy s vlasy


4. Síla z Řecka

Pískavice řecké seno je u nás ne moc známá bylinka, která má ovšem hojné použití. Povzbuzuje trávení, ulevuje při kašli, střevních potížích, snižuje hladinu krevního cukru. V péči o pokožku se používají hlavně semena: nahrubo namletá semena smíchej s oblíbenou maskou na vlasy a aplikuj alespoň jednou měsíčně.

5. Zapomenutý kafr

Na kafr nedaly naše babičky dopustit, vyzkoušej ho také. Stačí smíchat 5 lžiček kafrové vody a 5 lžiček bílého jogurtu a vzniklou kašičku aplikovat ke kořínkům. Pro větší efekt zabal do folie a nechej působit klidně dvě hodiny. Pak důkladně opláchni vlažnou vodou.

6. Aloe vera

Aloe zabírá snad na všechno. I proti plešatosti. Šťávu z aloe vmasíruj do pokožky a nechej působit půl hodiny. Umyj šetrným šamponem.

7. Síla bílků

Vaječné bílky obsahují stimulující energii. Vyzkoušej směs vaječných bílků a medu, vmasíruj do pokožky a po půl hodině důkladně opláchni.


8. Nevoní, ale pomáhá

O cibuli je známo, že má mnoho ozdravných a dezinfekčních účinků. Dá se použít i v boji proti vypadávání vlasů. Sice moc nevoní a může to štípat, ale pro krásu se musí trpět, ne? ;-) Šťávu z čerstvé cibule vmasíruj do pokožky, kde máš vlasů nejméně. Jakmile zčervená a začne štípat, opláchni vlasy vlažnou vodou, můžeš pro zklidnění aplikovat tvarohovou masku.

United5 - Norbert

27. května 2015 v 16:05 | Estee
Jméno: Norbert Brand (18)
Narozen: 15.6.1996 v Šale na Slovensku
Zájmy: Čtení naučné literatury, vaření, konzumace Mrkající
Motto: Žij tak, aby si v budoucnosti nemusel ničeho litovat. A všecko dělej naplno :D
Jak podle tebe vypadá dívka snů: Nemám nějaký přesný typ. Prostě musí mít něco, čím očaruje. Ale všeobecně se mi líbí tmavší děvčata.
Jaká je tvoje poslední fotka z mobilu: Fotka Maria jak spí
Koho sleduješ na Twitteru: Nepoužívám Twitter
Měl jsi nebo máš nějaký mindrák: Ano. Mám vždy , ale snažím se je využívat k tomu, abych měl motivaci na dané věci pracovat.

citát na 27.5.

27. května 2015 v 1:00 Blog
Nejhůř se přesvědčuje žena, která neví, co chce.
-Andrejev-

Smíšené pocity

26. května 2015 v 18:09 | Estee |  Fun
Víte, co jsou to smíšené pocity?
Když vám ze skály spadne nové auto s tchyní.
Tento vtip i předchozí jsou z stránky: http://www.nejvtipy.cz/cerny-humor_sk

Udělej si perfektní drdol na dva způsoby

26. května 2015 v 17:27 | Estee |  DIY
Pospícháš ráno a potřebuješ zkrotit své přeležené vlasy. Tvým zachráncem se stane vlasový donut. Někdo to mu říká drátěnka.
Pracuje se s ním velice dobře a zvládneš to v každé situaci. Jako doplněk poté můžeš zvolit věci dle tvého výběru, já nejčastěji používám květiny. No, a nyní se na to vrhneme.
Drdol č.1

Budeš potřebovat: 2 gumičky, jednu pinetku a donut.

Dokonalý drdol - 1

Nejprve si udělej culík, podle toho, jak vysoko chceš drdol mít. Poté culík pečlivě rozčeš a přetáhni přes gumičku donut. Vlasy rozprostři vodorovně po celé ploše donutu a přetáhni gumičkou. Zbylé vlasy postupně smotej do spirály a na konci uchyť pinetkou. Následně použij doplněk dle tvého výběru.
Drdol č.2

Na tento drdol budeš potřebovat všeho trochu více- více času, více pinetek, jen gumičku budeš potřebovat jen jednu. Tento drdol vypadá skvěle na slavnostních večeřích, plesech, slavnostech, ale i jen tak do města. Jako doplněk opět můžeš zvolit nějakou květinu nebo nemusíš volit nic. Je to opravdu jen na tobě.

Začátek je stejný jako u drdolu č.1. Uděláme si culík a přetáhneme donut. Poté si opět rozprostřeme vlasy, abychom měli přehled, kolik vlasů nám ještě zbývá zaplést. Vezmeme si menší pramínek vlasů, který rozdělíme na dva a začneme zaplétat do spirály. Pokud máš kratší vlasy, spirálu dole uchyť pinetkou. Zda máš vlasy delší, prostrč pramínek ještě jednou kolem donutu a zbytek opět zapleť do spirály a poté uchyť pinetkou pod drdolem. Pokračuj, dokud nebudeš mít celý drdol pokryt spirálkami. Trčící vlasy pod donutem můžeš buď zahladit, zapléci do spirály okolo drdolu, nebo přetáhnout chlupatější gumičkou.
Dokonalý drdol - 3
Místo spirálek můžeš vlasy zaplétat i do malých copánků, určitě by to také vypadalo skvěle.

Pokud máš neposedné vlasy a nedrží ti v požadovaném tvaru, zkus nějaké pomocníky. Nejšetrnější je voda, nalij si ji trochu do rozprašovače a vlasy lehce namokři. Mělo by se s nimi poté lépe pracovat.
Pokud chceš opravdu pevný drdol, použij gel. Dej si pozor aby si při gelování vlasů nenagelovala i culík, špatně by se s vlasy manipulovalo. Tužidlo zastane stejnou práci jako voda, ale vlasy ti udrží déle u sebe. Jako poslední ti může pomoci lak na vlasy, který účes zpevní a dodá mu příjemný lesk.

Zajímavosti o menstruaci

26. května 2015 v 16:56 | Estee |  Blog
Ženy za svůj život kvůli menstruaci z peněženek vydají přibližně 200 tisíc korun. Průměrná perioda trvá 3 až 7 dní a ženy menstruují v průměru od 13 do 51 let. To znamená přibližně 38 let, což je 456 měsíců, jinak taky 2280 dní. V kuse menstruace zabere 6,25 let.

United 5- Matt

26. května 2015 v 15:41 | Estee
Jméno: Matěj Bláha (17)
Narozen: 2.9.1997 v Ústí nad Labem
Zájmy: Kytara, hudba, zpěv
Motto: "Per Aspera Ad Astra"
Jak podle tebe vypadá dívka snů: Nemám vyhraněný vzor. Dívka mne musí zaujmout.
Jaká je tvoje poslední fotka z mobilu: Z nahrávání
Koho sleduješ na Twitteru: Nemám Twitter :D
Měl jsi nebo máš nějaký mindrák: Snad ne :-D

Singapur

26. května 2015 v 8:38 | Enn |  Pictures

Republika Singapur
Republic of Singapore
新加坡共和国
Republik Singapura
சிங்கப்பூர் குடியரசு

  • Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii
  • rozloha 710,2 km²
  • hl. město Singapur
Vlajka Singapuru
Vlajka
Znak Singapuru
Znak


citát na 26.5.

26. května 2015 v 1:00 Blog
Vzdělání má hořké kořínky, ale sladké ovoce.

United 5 - Peter

25. května 2015 v 18:11 | Estee
Jméno: Peter Juhás (19)
Narozen: 25.4.1996 v Lučenici na Slovensku
Zájmy: Filmy, knihy, dělání zakázaného, divadlo, psaní
Motto: " Moje bolest může být důvodem pro něčí smích. Ale můj smích nesmí být důvodem pro něčí bolest" Charlie Chaplin
Jak podle tebe vypadá dívka snů: Upřímná, usměvavá, spontální a nebude se bát si dát dezert před hlavním jídlem
Jaká je tvoje poslední fotka v mobilu: Kočku z čínského obchodu, co si tak hip-hopově kýve rukou dopředu a dozadu
Koho sleduješ na Twitteru: Na Twitteru nejsem moc aktivní
Máš nebo jsi měl nějaký mindrák: Trochu mám strach z lidí. Někdy mám prostě pocit, že jim nerozumím
Doufáme, že se vám náš blog líbil a že nás navštívíte znovu.
Vaše adminky ♥